Közös úton közös jövőnkért 2.

2019\11\01

Tantárgyi fejlesztés biológia, természetismeret tantárgyakból

A foglalkozásainkon a természettudományos kísérletezés, megfigyelés, módszereivel végeztük tevékenységeinket. Próbálunk arra törekedni, hogy megtanítsuk az önálló munkavégzést, lehetőleg könnyen beszerezhető eszközökkel, anyagokkal, hogy a biológia, kémia, fizika, technika és egyéb tantárgyak tanulásakor megfelelő bátorsággal és határozottsággal tudják elvégezni az akár otthoni, önálló feladataikat is. Minden feladatot úgy szerveztünk a tanulók számára, hogy sokféle eszközt lehessen/kelljen hozzá használni, a tudásukat képesek legyenek támogatni digitális eszközökkel. Keressenek előzetes tudnivalókat, dokumentáljanak fotózással, videózással, közös dokumentumok létrehozásával és azok megosztásával megvalósuljon a közös team-munka. A sikeres középiskolai tanulmányaikhoz, de még inkább a felnőtt életükben mindezek a képességek, készségek elengedhetetlenek lesznek. A folyamatos munkának már látszik az eredménye, egyre bátrabbak az eszközök megválasztásával, de bőven van még tennivaló is. 

036_1.jpg

040_1.jpg

img_4697_1.JPG

2019\11\01

Angol nyelvi kezdő és haladó szakkör

Az őszi hónapok témája, hogy milyen általános dolgokat kell megtenni, elvégezni általános dolgoknál, munkahelyen, tanulás terén illetve az otthoni háztartásban. Egy nagy témakör, melyre egész hónapot fordítottunk az a saját magunk, családunk, családtagok és barátok/barátnők illetve osztálytársak bemutatása. Ez nem csak az egyének külső, hanem a belső tulajdonságaikra is kiterjedt témakör.

A gyerekek megtanulják kifejezni, hogy valójában kik is ők, milyen személyiségek. A jövőbeni kitekintés pedig, hogy kik szeretnének lenni, milyen felnőtt személyiségekké szeretnének válni.

A kezdő csoportnál szintén hasonló volt a téma, csak leegyszerűsítve és a tanulók szintjéhez mérten adtam le az anyagot. 

A kezdő csoportnál a gyerekekkel megismertük a háztípusokat, helyiségeket, berendezési tárgyakat, bútorokat, azok elhelyezkedéseit egy szobán belül – helymeghatározás.

Elkezdtük a tanulókkal a falu megismerését, intézményeket, épületeket. Saját lakóhelyünk épületeinek megismerése, elhelyezkedése. 

Alkalmazott módszerek: magyarázat, a megbeszélés, a szemléltetés, hibajavítás, értékelés és vita.

Alkalmazott munkaformák: egyéni, frontális és csoportos. 

A szituációs szóbeli gyakorlatoknál sokat dolgoztunk csoportos és páros munkaformákban. Ezzel a gyerekek beszédkészségét, szóbeli kifejezőkészségét és kommunikációs készségét valamint az előadásmódjukat és a szerepjátékban való elhelyezkedésüket fejlesztettem. 

A foglalkozásokat mindig játékokkal zártuk, ami kapcsolódott a foglalkozás anyagához.

angol_szeptokt.jpg

angol_szeptokt2.jpg

süti beállítások módosítása